Vom avea din ce în ce mai mulți analfabeți funcțional, este de părere fostul ministru al Educației, Mircea Miclea. Explicația este că deși elevii s-au întors în bănci, ei sunt foarte mult în urmă cu materia, anunță MEDIAFAX.
Citește mai departe…

Sursa:
Author: